Reklamní pozice premium odkaz

Na co myslet při prohlídce bytu

Na co myslet při prohlídce bytu

Ilustrační foto

Koupě bytu není v dnešní době vůbec nic levného. Proto by se nikdo neměl ukvapit, protože by to mohlo přinést nemálo finančních problémů. Zrovna tak se ale nevyplatí příliš váhat, jelikož hlavně v žádaných lokalitách jdou byty poměrně na dračku. Na co se tedy při koupi bytu soustředit?

Společné prostory domu

Pamatujte, že stav společných prostor je ukazatelem toho, jací lidé zde bydlí. Čistota a údržba společných prostor naznačuje, že je péče o dům snad v dobrých rukách.

Stav bytu

Stav bytu musí odpovídat deklarovanému inzerátu. Jakmile najdete nějaké neshody, je to podezřelé. Může se jednat buď o neseriózní jednání inzerenta nebo chybu, kvůli které ovšem můžete žádat slevu.

Měřáky

Všimněte si, zda má byt samostatné měřáky energií. V opačném případě riskujete, že budete doplácet na jin obyvatele domu. A to byste určitě nechtěli.

Plísně

V panelových domech hrozí plísně málokdy. Ovšem u zděných domů, zejména v přízemí nebo suterénu, se můžou plísně vyskytovat. Pokud tomu tak je, symbolizuje to většinou vzlínání vlhkosti, které je velmi nákladné odstranit. 

Různé mapy a skvrny na stropě

Pokud jsou na stropu nějaké skvrny nebo mapy, signalizuje to problém s obyvateli horního bytu. Asi byste nechtěli řešit vytopení bytu přeteklou vanou nebo pračkou. U bytů pod střechou to zase symbolizuje špatnou střechu.

Poškozené zámky u vchodu do domu, u vchodu do bytu nebo ve sklepě

Poškozené zámky naznačují, že dům nebo byt je cílem různých chmatáků. To snižuje pocit bezpečí a zvyšuje riziko krádeží.

Podobných tipů existuje celá řada, budeme se jimi nadále věnovat. Při koupi bytu si pohlídejte, aby sedělo vlastnictví. Dále se informujte na stav fondu oprav, zadlužení společenství vlastníků nebo družstva a kolik činí měsíční poplatky.

 

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: byt, bydlení, reality

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme