Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Kontokorent nebo běžná půjčka 2/2

Rozhodněte se: Kontokorent nebo běžná půjčka 2/2

Ilustrační foto

Běžná půjčka

Jde o klasický produkt, kdy si požádáme o určitou sumu peněz, kterou v případě schválení získáme. S tím je spojený i splátkový kalendář, prostřednictvím kterého budeme peníze vracet. Běžná půjčka je určena hlavně na aktuální finanční výdaje, spojené s koupí čehokoliv. Vybírat lze z možností, jakými jsou účelová a neúčelová půjčka. Zatímco kontokorent je dostupný jenom v bankách, půjčky lze získat i v nebankovním segmentu. Stejně tak lze poptat i celkem moderní produkt, kterým jsou P2P půjčky.

Jaké výhody a nevýhody má běžná půjčka?

Oproti kontokorentu je to jistě lepší úroková sazba, která může být v jednotkách procent. Také je možné získat peníze na konkrétní nákup určitého zboží, a realizovat tak prodej na splátky. Běžná půjčka může nabídnout i více peněz, třeba v řádech několika stovek tisíc korun. Pozitivem je, že díky refinancování lze v budoucnu půjčku převést i jinam. Nevýhodou je to, že peníze dostaneme vcelku. Z této sumy se počítá úrok a tu následně musíme také splácet. A to podle předepsaného kalendáře, zatímco u kontokorentu je režim volnější. Nevýhodou půjčky je také to, že i když může být povoleno předčasné splacení, nelze s jistotou říci, že zcela bez sankcí. U některých institucí bude tento krok zpoplatněn.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: peníze, půjčka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme