Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Kontokorent nebo běžná půjčka 1/2

Rozhodněte se: Kontokorent nebo běžná půjčka 1/2

Ilustrační foto

Kontokorent

Jde o čistě bankovní produkt, který je určený jenom tomu, kdo má svůj účet. Kontokorent si můžeme charakterizovat jako možnost jít na bankovním účtu do povoleného mínusu. O jak velkou částku to bude, záleží nejenom na našich potřebách, ale i na tom, jaké povolené přečerpání nám povolí banka. Dnes je tato možnost oblíbená hlavně proto, že se může jednat o vytvoření zajímavé finanční rezervy, která je využitelná různými způsoby. Konkrétně můžeme:

  • Vybírat finance z bankomatů

  • Platit v obchodech

  • Platit online

Kontokorent má výhody i nevýhody

Hlavním pozitivem je jistě to, že ho můžeme mít schválený ve formě finanční rezervy, bez povinnosti ho čerpat. Dále nezapomínejme také na to, že úroková sazba se počítá výhradně jenom z vyčerpaných peněz, nikoliv ze samotné předschválené částky. Lákadlem může být i celkem jednoduché vyřízení, kdy u některých bank stačí obraty na účtu. Co může být naopak negativem, to jsou vyšší úrokové sazby. Kontokorent je má větší, než klasický úvěr. Negativem mohou být také opakující se poplatky za přistavení, nebo podmínky spojené s jeho plnohodnotným splacením.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: půjčka, peníze

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme