Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Klasická nebo americká hypotéka 1/2

Rozhodněte se: Klasická nebo americká hypotéka 1/2

Ilustrační foto

Klasická hypotéka

Jedná se o úvěrový produkt, který je dostupný výhradně jenom v bankách. Klasická hypotéka je totiž charakteristická tím, že se jedná o úvěrový produkt, který je účelový. Pomocí tohoto úvěru je totiž investováno výhradně do nemovitosti. A to hned v rámci tří možností, kam se řadí:

  • Koupě nemovitosti

  • Stavba nemovitosti

  • Rekonstrukce nemovitosti

Jsou ale i další varianty, v rámci kterých není problémem financovat třeba vyplacení v rámci dědického řízení, nebo přístavbu. Dnes také platí, že hypotéku lze žádat u většiny bank na našem trhu, které se specializují na standardní klientelu z řad občanů. Požádat si lze především na pobočkách, kde bude také veškerá žádost vyhodnocena a vyřízena.

Jaké má hypotéka výhody a nevýhody?

Pozitivem je zcela jistě úroková sazba, která se může pohybovat na nižších jednotkách procent. Lákadlem jsou i vysoké sumy v řádech i desítek milionů, které lze získat. Dále má hypotéka pozitivum v tom, že jí lze refinancovat, což znamená výhodu toho, že ji lze i v průběhu splácení zvýhodnit. Pokud se podíváme také na možná negativa, je rozhodně třeba říci, že je zde nutnost ručit nemovitostí, od jejíž hodnoty se odvíjí i suma, kterou lze získat. Dále je klasická hypotéka rizikem v tom, že je nutné splácet ji i několik desítek let.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: hypotéka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme