Reklamní pozice premium odkaz

Co jste možná nevěděli o daňových úlevách u hypoték na bydlení 2/2

Co jste možná nevěděli o daňových úlevách u hypoték na bydlení 2/2

Ilustrační foto

Je třeba splnit zákonné podmínky

I když mluvíme o hypotéce na bydlení, stále nemusí být stoprocentní, že ji lidé budou k tomuto účelu vždy užívat. I na to zákon myslí. Aby mohly být daňové úlevy skutečně poskytnuty tak, jak poskytnuty být mají, je třeba myslet na splnění zákonných podmínek. A sem patří třeba nutnost:

·         Užít nemovitost k trvalému bydlení

·         Užít peníze k řešení bytových potřeb

·         Nutnost byt vlastnit – s ohledem na výjimky u družstevních bytů

Informace o úrocích poskytnou banky

Pokud jde o výši zaplacených úroků, je rozhodně třeba vědět, kde se vše zjistí. Zde je to poměrně jednoduché, jelikož většina bank sama a automaticky, a většinou i zdarma pošle svým klientům přehledy o tom, kolik konkrétně vlastně v rámci daného roku na úrocích přesně zaplatili a kolik peněz si mohou odečíst.

Jak je možné daňové úlevy odečítat?

Možnosti existují hned dvě. Ta první je spojena s tím, že si je odečte OSVČ ve svém vlastním daňovém přiznání. Pokud se naopak jedná o klasického zaměstnance, tak se v tomto případě využívá takzvaného zúčtování daně, což je dokument, který se přikládá k informaci, kterou zjistíte od banky. Obojí následně dáte svému zaměstnavateli.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: hypotéka, bydlení

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme