Reklamní pozice premium odkaz

Co jste možná nevěděli o daňových úlevách u hypoték na bydlení 1/2

Co jste možná nevěděli o daňových úlevách u hypoték na bydlení 1/2

Ilustrační foto

Roli hrají úroky

Pokud se jedná o daňové úlevy u hypoték na bydlení, potom nesmíme opomíjet informace o tom, s čím jsou dané úlevy vlastně přesně spojeny. Pokud je věc, která zde hraje jasnou roli, tak se jedná o úroky. A to nikoliv ty naúčtované, ale jedná se o úroky, které jsou zaplacené. Tedy ty, které již byly konkrétní bance uhrazeny. K těm se možné daňové úlevy vážou.

Odpočty se snižují

Nutno říci, že hypotéka se splácí tím způsobem, že nejprve jsou hrazeny samotné úroky. Vlivem toho dochází k tomu, že anuitní splátka je v prvních fázích tvořena hlavně úrokovou sazbou, díky čemuž jsou v tuto chvíli i možné daňové úlevy také ty největší. Postupem času se ale výše úroků umořuje a tak jsou daňové odpočty mnohem nižší. I na toto je dobré myslet, pokud plánujete úroky odečítat.

U poplatníků s vyššími příjmy se úlevy vyplatí více

Je pochopitelné, že daných daňových úlev by měl využívat skutečně každý. Ušetřit se totiž vyplatí každému. Dále ale musíme připomenout, že mnohem více se daňové úlevy u hypoték na bydlení vyplatí těm lidem, které mají vyšší příjmy. A to proto, že daňový základ si lze tímto způsobem snížit až o velmi dobrých 300 tisíc.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: hypotéka

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme