Reklamní pozice premium odkaz

Vybíráme notáře 1/3

Vybíráme notáře 1/3

Ilustrační foto

Dát na dobrou radu

Nejlepší možnou variantou, jak najít schopného notáře, je dát na doporučení vlastních známých. Je jistě často velice náhodné mít známé, kteří mají zkušenost s dobrou notářskou kanceláří, protože notář musí jednat vždy v záležitosti zákona, bez jakýchkoli souvislostí a také citového zabarvení, nebo přihlížení k jedné, nebo druhé straně. Proto ani snad neexistuje dobrý a špatný notář, protože takovou práci nemůže vykonávat jen tak někdo.

Z jakého důvodu potřebuji notáře

Otázkou je, zda je nutné vyhledat notáře, nebo práci zastane advokát. Na rozdíl od advokáta, kterého lidé potřebují k rozpletení složité situace, a především jednat v jejich zájmu a také jim poskytnout právní ochranu, jednat v záležitosti klienta a vědět, co je potřeba při procesu zmínit a co naopak raději ne, pak notář se takovým způsobem nerozhoduje. Musí postupovat výhradně v zájmu zákona, který je nad třeba i city a zastáním se klienta, který notáře platí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: právo

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme