Reklamní pozice premium odkaz

Co pomůže zlepšit paměť pro práci, studium nebo podnikání? 2/2

Co pomůže zlepšit paměť pro práci, studium nebo podnikání? 2/2

Ilustrační foto

Zdravý životní styl

Krátkodobou paměť, ale také dlouhodobou paměť vylepšíte tak, že je budete udržovat ve správné kondici – stejně jako celé tělo. Jistě pomůže zdravý životní styl, kde nechybí pestrý jídelníček složený ze zdravé stravy a nesmíte zapomenout ani na dostatečnou fyzickou aktivitu. Nemusíte hned praktikovat zápřah ve fitness centru, ale mozek se výborně prokrví například během půl hodinové procházky na čerstvém vzduchu.

Procvičování mozku

Jistě pro vás není neznámou, že tělo potřebuje cvičení, potom se cítí daleko lépe. Stejná situace platí také pro mozek – procvičujte ho a bude to pro něho prospěšné. Zaměřit se můžete na různé hry a aktivity podporující paměť a vyžadující soustředění. Hrajte karty, pexeso, hry, anebo čtěte knihy. Aktivity, které vyžadují mentální soustředění budou udržovat vaši mysl v dobrém stavu.

Dostatek spánku

Pro dobrou činnost mozku a paměť se vyžaduje dostatek kvalitního spánku. Pokud budete málo spát, zhorší se vám nejenom paměť, ale také schopnost koncentrace. Dlouhý spánek potřebují hlavně osoby po namáhavém pracovním dni. Doba spánku by se měla pohybovat od šesti do devíti hodin. Pokud spíte málo, mohou být sníženy hluboké spánkové fáze, které se potřebují k posílení informací při dlouhodobé paměti.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: podnikání, práce, studium

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme