Reklamní pozice premium odkaz

Bolí vás oči z počítače? Nemusí to být jenom tím! 2/2

Bolí vás oči z počítače? Nemusí to být jenom tím! 2/2

Ilustrační foto

Monitory a telefony

Současný život si bez moderních technologií už nedovedeme představit. Nic by se však nemělo přehánět, protože právě nadměrné koukání na displeje, monitory, tablety, telefony má za následek zhoršování zraku. Měli byste se zaměřit na co nejmenší užívání těchto pomocníků, anebo si dělat aspoň dostatečně dlouhé přestávky, aby si oči mohly odpočinout a zrelaxovat po namáhavé práci.

Klimatizace

Nepřítelem očí je užívání klimatizace a také jim vadí umělé osvětlení. Zatěžování očí klimatizací snižte jejím používáním, pokud to jde. Pro zdraví očí musíte tělu dodávat dostatek vápníku a vitamínu A, E, C a B2. Pro lepší vidění si můžete připravit také různé bylinky, k nejznámějším patří klanopraška, která harmonizuje, vylepšuje zrak při krátkozrakosti. Pomáhají také speciální tinktury.

Špinavé displeje

Postarejte se o to, aby byly vaše displeje dobře vyčištěné, protože jen čisté vám mohou pomoci snížit záření. Právě záření z obrazovky by se mělo snížit a dobře zvolit pozadí – nejlépe z bílé přejít na šedivou, která působí chladněji. Jas se dá snížit i pomocí filtrů tím, že se přichytí na počítačové obrazovky. Při práci se zaměřte na ztlumení okolního osvětlení.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: zdraví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.