Reklamní pozice premium odkaz

Novinky

zobrazit

Základní informace o podnikání právnických osob 2/2

Ručí do výše svého kapitálu Nejznámější formou podnikání jako právnická osoba je společnost s ručením omezením. Ta má jednu velkou výhodu, která se týká ručení. To je realizováno jenom do výše základního kapitálu. To se hodí hlavně v případě odpovědnosti… »

Základní informace o podnikání právnických osob 1/2

Vystupuje sama za sebe Podnikání právnických osob je unikátní hlavně v tom, že i když danou firmu může vlastnit několik různých lidí, a další v ní jsou jakkoliv jinak zapojeny, hrají zde jenom minimální roli. A to proto, že právnická osoba… »

Základní informace o podnikání fyzických osob 2/2

Účetnictví nemusí být složití Živnostenské oprávnění umožňuje několik cest, jak vést účetnictví. Hitem je takzvaná daňová evidence, kdy není problém vést jenom příjmy a výdaje. A ani ty nemusí být nutné, jelikož v mnoha oborech lze uplatnit… »

Základní informace o podnikání fyzických osob 1/2

Mají na výběr několik variant Současné fyzické osoby, které se rozhodnou vydat se do podnikatelského světa, mají na výběr hned několik variant, kterými se mohou vydat. Vybrat si mohou podle svého uvážení, ale i podle toho, co jim v souvislosti s oborem… »

Důležité rady o investování pro začátečníky 2/2

Vyberte si oblast, které alespoň lehce rozumíte V rámci investic je dobré mít základní znalosti o druhu investice, ale i o trhu. Je dobré na začátku vybírat takové, o kterých alespoň lehké a základní povědomí máte. Nastudovat další… »

Důležité rady o investování pro začátečníky 1/2

Mějte trpělivost Investování je sice cestou, která vede ke zhodnocení finančních prostředků, ale je třeba říci, také to, že se jedná cestu, která je pozvolná. Rozhodně je třeba při investování vytrvat, jelikož to není aktivita na pár měsíců. Správné… »

Co jste možná nevěděli o daňových úlevách u hypoték na bydlení 2/2

Je třeba splnit zákonné podmínky I když mluvíme o hypotéce na bydlení, stále nemusí být stoprocentní, že ji lidé budou k tomuto účelu vždy užívat. I na to zákon myslí. Aby mohly být daňové úlevy skutečně poskytnuty tak, jak poskytnuty být mají,… »

Co jste možná nevěděli o daňových úlevách u hypoték na bydlení 1/2

Roli hrají úroky Pokud se jedná o daňové úlevy u hypoték na bydlení, potom nesmíme opomíjet informace o tom, s čím jsou dané úlevy vlastně přesně spojeny. Pokud je věc, která zde hraje jasnou roli, tak se jedná o úroky. A to… »

Co jste možná nevěděli o SMS půjčkách 3/3

Peníze nemusí jít jenom na účet SMS půjčky nejsou jenom bezhotovostním úvěrem. Jsou spojeny také s možností toho, že si lze peníze vybrat i hotově. Nikoliv jenom na pobočce. Možnou alternativou vyplacení je zaslání prostřednictvím poštovní poukázky… »

Co jste možná nevěděli o SMS půjčkách 2/3

Existují i SMS půjčky, které jsou zdarma Nedílnou součástí většiny půjček na našem trhu je pochopitelně úroková sazba, nebo další věci, které následně zahrnuje RPSN. SMS půjčky však ukazují, že jak úrok, tak i roční procentuelní sazba nákladů… »

Co jste možná nevěděli o SMS půjčkách 1/3

Je jich na několik desítek Když se podíváme na daný segment úvěrových produktů blíže, musíme říci, že neustále roste. Je stále více a více nebankovních společností, které mohou tento úvěr nabídnout. I když se podmínky zpřísnili, stále lze na… »

Jak připravit firmu na prodej 2/2

Nechte si vypracovat dohodu o mlčenlivosti Pamatujte, že firmu určitě budete nabízet více zájemcům. Pokud nechcete, aby se citlivé informace dostaly ven, do nepovolaných rukou, mějte sepsanou dohodu o mlčenlivosti. Kdokoliv bude chtít znát… »

Jak připravit firmu na prodej 1/2

Zkompletujte veškeré dokumenty První krok, jak připravit firmu na prodej je spojený s tím, že budete kompletovat veškeré dokumenty, které souvisí hlavně s účetnictvím firmy. Právě tyto dokumenty bude chtít potenciální kupující vidět. Různých dokumentů… »

Čeho se vyvarovat při začátku podnikání 2/2

Každý produkt potřebuje marketing Tvrzení o tom, že dobrý produkt se prodává sám, nikdy nevěřte. I ten nejlepší produkt na trhu potřebuje marketing. Je třeba, aby o něm lidi věděly, a aby ho znaly. Teprve potom je zde jistota spojená… »

Čeho se vyvarovat při začátku podnikání 1/2

Problém je, když nejste zapálení Správný začátek podnikání by měl být vždy spojený s tím, že budete mít dostatek elánu a budete věřit svému nápadu. Mezi chyby, kterým se vyvarovat při začátku podnikání patří to, že budete chtít začít spíše z donucení… »

Čeho se vyvarovat při výběru společníka pro podnikání 2/2

Společník by měl mít dostatek času Stejně jako budete do firmy investovat svůj čas vy, měl to samé nabídnout také společník. Pamatujte, že opět platí, že něco jiného je tvrzení a něco jiného je realita. Pokud si chcete svého budoucího společníka… »

Čeho se vyvarovat při výběru společníka pro podnikání 1/2

Prověřte si dané osoby Je sice jednodušší dané osobě věřit, ale ne vždy je to dobrá cesta. Proto se vyvarujte tomu, že byste dali jenom na to, že vám bude druhá osoba tvrdit, že nemá jakákoliv problémy, nebo že má za sebou mnoho úspěchů. Vždy je dobré… »

Zajímavé americké hypotéky 2/2

Neúčelová hypotéka UniCredit Bank Úvěrový produkt od UniCredit Bank, který je možné použít na cokoli, bez nutnosti dokládání účelu. Nejnižší dostupnou sumou je částka 200 000 Kč, zatímco tou nejvyšší je celkem příjemných 10 milionů korun. Nutno ale přihlédnout… »

Zajímavé americké hypotéky 1/2

Equa neúčelová hypotéka Americká hypotéka od Equa bank, která je určená na nákup čehokoliv, co není nemovitým majetkem. Minimální výše úvěru, kterou Equa neúčelová hypotéka nabídne, je částka 200 000 korun českých. Maximální suma zaujme svou výší, jelikož… »

Zajímavé bankovní účty pro podnikatele 2/2

Běžný účet od Equa bank Lákadlem tohoto účtu je to, že si ho lze zřídit nejenom v CZK, ale není problém ho vést také v EUR, popřípadě i v USD. Dále je možné zdarma přijímat jakékoliv tuzemské platby, které lze zdarma i odesílat. Nechybí ani… »

zobrazit