Reklamní pozice premium odkaz

Zajímavé bankovní účty pro podnikatele 2/2

Zajímavé bankovní účty pro podnikatele 2/2

Ilustrační foto

Běžný účet od Equa bank

Lákadlem tohoto účtu je to, že si ho lze zřídit nejenom v CZK, ale není problém ho vést také v EUR, popřípadě i v USD. Dále je možné zdarma přijímat jakékoliv tuzemské platby, které lze zdarma i odesílat. Nechybí ani možnost využití internetového bankovnictví, nebo to, že jeden podnikatelský subjekt může mít v rámci této banky neomezený počet jednotlivých různých účtů. Co je však poměrně významným negativem, to je poplatek. Ten je spojený s automatickým měsíčním vedením účtu a konkrétně činí celých 99 korun českých.

Firemní účet ČS

Pokud jde o bezplatné služby spojené s tímto bankovním účtem, potom je zcela zdarma vyhotovení měsíčního výpisu, stejně jako zřizování trvalých příkazů. Ostatní služby mohou být zpoplatněny, což je poměrně velké negativum, které firemní účet České spořitelny konkrétně přináší. Nutno počítat také s měsíčním vedením, které je aktuálně stanoveno na 92 korun českých. K tomu je třeba přidat i poplatky za různé transakce, nebo také položky. Pokud jde ale o pozitiva, je zřízení účtu u této banky spojeno hlavně s hustou sítí poboček a bankomatů, což je pro mnoho podnikatelů celkem velmi důležité pozitivum a je také důvodem, proč i přes vyšší poplatky tento účet v rámci nabídky těch bezplatných volí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: banka, podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.