Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější zlaté cihly 1/2

Nejúspěšnější zlaté cihly 1/2

Ilustrační foto

Zlatá dračí cihlička

Zlaté cihly patří mezi oblíbený způsob, jak si pořídit tento cenný kov. Nelze však opomenout také investiční záměry, kdy se do zlata oplatí peníze vložit už pěkně dlouhou dobu. Úspěšnou zlatou cihlou, která vznikla v roce 2018, je ta se symbolem draka. Vydala ji mincovna v Perthu a její ryzost je 999,9/1000 Au, velikost cihly 41,6 x 24,6 mm, její tloušťka je pak 2,40 mm. Krásně zpracovaný kousek zlata je inspirován asijskou kulturou, kdy na rubové straně můžeme spatřit umělecky zpracovanou podobiznu draka, jež je považován za symbol štěstí, bohatství a slávy. Lícní strana cihly znázorňuje již klasicky profil královny Alžběty II. Limitované množství této krásné zlaté cihličky z ní dělá rázem také sběratelský kousek. Vydána byla pouze ve 25 000 kusech pro celý svět.

Zlaté cihly PAMP

Velmi oblíbené jsou také zlaté cihly od švýcarského rafinéra PAMP. Jedná se o celosvětově uznávaného výrobce, který do svých výrobků dává něco navíc – jsou pojata jako umělecká díla. Cihly jsou pak nejen investicí, ale i kouskem hezkým na pohled. Mezi typický motiv zlatých cihliček tohoto výrobce patří Fortuna – bohyně šťastné náhody. Mezi další krásně zpracované kousky patří kupříkladu románský kříž jakožto symbol křesťanství a katolictví, který je na cihle opět precizně zpracován. Sedící Buddha či bohyně Lašmí jsou pak také úchvatnými dílky, která potěší nejen vyznavače východních náboženských směrů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: investice, zlato

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme