Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější stříbrné mince 2/2

Nejúspěšnější stříbrné mince 2/2

Ilustrační foto

Kennedyho stříbrný půldolar

Jako vzpomínka na prezidenta J.F. Kennedyho, vznikl stříbrný půldolar s jeho podobiznou, který patří mezi nejoblíbenější americké mince vůbec. Přitažlivý je nejen příběh onoho dolaru, který vznikl jako vzpomínka na prezidenta zhruba za tři měsíce po jeho smrti, ale i velmi věrné vyobrazení Kennedyho podobizny, kterou ztvárnil umělec, jež měl k prezidentovi velmi blízký vztah. Neobvyklá hodnota dolaru vznikla díky nápadu prezidentovy manželky Jacqueline. A celý tento počin byl realizován v rekordním čase. Mince měla okamžitě obrovský úspěch, jakožto vzpomínka na celou smutnou událost, i díky podobizně oblíbeného prezidenta, který by se jinak na toto platidlo nedostal.

Silver Eagle

Další ze slavných amerických stříbrných mincí je Stříbrný orel neboli Sliver Eagle. Nejedná se o minci, která má bohatou či zajímavou minulost. Její devizou je pouze a jen její úžasný vzhled a také fakt, že je stříbrná. Vzhledem k rostoucí oblibě stříbra coby investiční komodity jsou tyto mince stále velmi vyhledávané. Krásu minci zajistil umělec Adolph Alexander Weinman, který znázornil orla bělohlavého jako symbol USA s třinácti hvězdami nad hlavou, coby třinácti zakládajícími státy. Kráčející bohyně Liberty je pak k vidění na rubové straně této nádherné a velmi oblíbené stříbrné mince.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: peníze, stříbro

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme