Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější stříbrné mince 1/2

Nejúspěšnější stříbrné mince 1/2

Ilustrační foto

Slavný stříbrný dolar

Zřejmě nejvzácnějším dolarem na světě je Flowing Hair Dollar, který je označován jako úplně první stříbrný dolar, který vydala americká vláda. Vyroben byl v roce 1794. Ražba těchto mincí byla velmi zdlouhavá, a tak vzniklo pouze dva tisíce těchto stříbrňáků. Do oběhu jich díky špatné kvalitě bylo vypuštěno pouze 1785. Dochováno bylo pouhopouhých deset kousků, proto se nelze divit, že se tato mince stala ihned cennou a vyhledávanou. Jeden z těchto dolarů se v roce 2013 vydražil za neskutečných deset milionů dolarů, čímž zaujal prvenství v kategorii nejdražší prodaná mince v historii.

Stříbrný dolar, který vlastně neexistoval

Dalším americkým stříbrňákem, který sběratelé milují je ten z roku 1804. Je nejen vzácný kvůli omezenému počtu kusů, v nichž byl vyroben, ale také díky tomu, že ve skutečnosti vlastně neexistuje. Státní mincovna spojených států razila stříbrné dolary v letech 1802 – 1803. Dolar z roku 1804 tedy vyražen nikdy nebyl. Dolar s označením roku výroby 1804 byl vyražen až v roce 1934 speciálně pro reprezentativní účely jako dárek partnerům státní mincovny. Když se zjistilo, že stříbrňáky s daným rokem vlastně neexistují, bylo jich pár vyraženo čistě za tímto účelem. Dnes je z něj sběratelská chuťovka, na kterou si brousí zuby řada boháčů. Ne nadarmo je tento kousek označován jako král amerických mincí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: stříbro

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme