Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější pamětní medaile ve světě 2/2

Nejúspěšnější pamětní medaile ve světě 2/2

Ilustrační foto

Medaile Ben Hur Live

Zajímavou pamětní medailí je dozajista ta, která oslavuje divadelní představení Ben Hur Live. U jejího zrodu stála anglická královská mincovna, která netradičně vydala medaili v tomto duchu. Legendární román, který byl také několikrát zfilmován a dočkal se i divadelních adaptací se tak nyní těší slávy i v podobě medaile. Ta je vyrobena z mosazné mědi a produkována v omezeném počtu padesáti tisíců kusů. Na medaili je možné spatřit povoz s koňmi v závodě římské arény, který doplňuje nápis Ben Hur Live.

Britská válečná medaile

Tématika první světové války se nevyhnula ani britským medailím. Ty byly rovněž určeny jako vyznamenání pro účastníky velkého světového konfliktu. Medaile vznikla v červenci roku 1919 a oceněni byli nejen důstojníci, ale i řadoví vojáci, kteří v rozmezí let 1914 – 1918 působili ve vojenských službách. Stříbrná medaile byla zavěšena na oranžové stuze s bílým, černým a modrým pruhem při okrajích. Na lícní straně je z profilu vyobrazen král Jiří V., a text, který v překladu znamená Jiří V., král vší Británie a imperátor Indie. Na rubu medaile je pak nahý muž s mečem v ruce, který jede na koni, jakožto symbol svatého Jiří. Nad hlavou má kůň znázorněno slunce coby symbol vítězství. Medaile je také označena lety, v nichž válka probíhala.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: peníze, investice

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.