Reklamní pozice premium odkaz

Nejúspěšnější pamětní medaile ve světě 1/2

Nejúspěšnější pamětní medaile ve světě 1/2

Ilustrační foto

Francouzská pamětní medaile

Historické události jsou na pamětních medailích asi nejčastější tématikou. Výjimkou není ani medaile, která vzpomíná na události, které následovaly atentátu na Františka Ferdinanda d´Este. Medaile, která byla udělována jako ocenění a současně upomínkový předmět pro příslušníky armády i civilním občanům, kteří se jakkoliv aktivně zapojili do válečného tažení. Oceněnými tak byli nejen vojáci, ale i lékaři a další úředníci či ženy. Bronzová medaile ražená v Paříži znázorňuje na lícní straně profil ženy v přílbě, která má ve vlasech zapleten vavřín. Rub medaile pak zobrazuje vavřínového listu s nápisem Repoublique Francaise a Grande Guerre 1914-1918. Jeden exemplář této významné medaile získal darem český Vojenský historický ústav v roce 1993.

Sudetská pamětní medaile

Německá sudetská pamětní medaile z roku 1938 znázorňuje události z prvního října 1938, tedy připojení Sudet k Německu. Tato medaile, která patří do série okupačních medailí, byla udělována hlavně příslušníkům Wehrmachtu a Waffen-SS, kteří se zasloužili aktivně o odloučení Sudet od Československa. Medaile s dnes nechvalnou pověstí, byla udělována v roce 1939 i ostatním účastníkům okupace Československa. Na medaili byla bronzová spona s motivem Pražského hradu. Celkem bylo uděleno přes milion těchto medailí a k nim bylo rozdáno přes sto tisíc zmiňovaných bronzových spon.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: investice

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme