Reklamní pozice premium odkaz

Které akcie patří mezi světově nejúspěšnější? 1/2

Které akcie patří mezi světově nejúspěšnější? 1/2

Ilustrační foto

Delta Air Lines

Mezi jednu z nejúspěšnějších společností na světě, co se akcií týká, patří bezesporu Delta Air Lines. Tento přední letecký dopravce, který působí zejména na území Spojených států, existuje již od roku 1924. Svou činnost však vykazuje třeba v Paříži na letišti Charlese de Gaulla či v Tokiu na letišti Narita. Z Newyorského letiště JFK se také pravidelně létá do Prahy. Dopravce denně odbaví přes 180 milionů pasažérů ve více než deseti tisících letech.

Akcie aerolinek se pyšní velmi slušným ziskem a akcionáři se také těší z pravidelně připisovaných dividend, kdy současný výnos činí zhruba 2,3 %. Analytici předpovídají růst ceny akcií na částku 68 dolarů s tím, že společnost má v rámci dané oblasti výbornou strategii a management. Aktuální cena akcií se drží nad hranicí 50 USD, ovšem její tendence je vzestupná.

Berkshire Hathaway

Tato americká konglomerátní holdingová společnost, která sídlí ve městě Omaha, byla původně textilkou. Nyní se její dceřiné společnosti, kromě výroby oděvů, věnují třeba pojišťovnictví, energetice, dopravě i výrobě stavebních materiálů. Celkově Berkshire Hathaway patří mezi 50 největších společností světa.

Cenné jsou zejména akcie této společnosti, mezi které patří třeba i podíl v The Coca-Cola Company či American Express. Kmenové akcie společnosti nejsou rozděleny, ani se z nich nevyplácí dividendy. Proto také patří mezi nejdražší na Newyorské burze. Jejich aktuální cena činí neuvěřitelných 285 000 dolarů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: akcie

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme