Reklamní pozice premium odkaz

Důležité rady o investování pro začátečníky 2/2

Důležité rady o investování pro začátečníky 2/2

Ilustrační foto

Vyberte si oblast, které alespoň lehce rozumíte

V rámci investic je dobré mít základní znalosti o druhu investice, ale i o trhu. Je dobré na začátku vybírat takové, o kterých alespoň lehké a základní povědomí máte. Nastudovat další informace už nebude tolik složité. Dnes dominují tyto možnosti:

·         Dluhopisy

·         Podílové fondy

·         Akcie

Doba krize je pro vás pozitivum

Když se mluví o tom, že je krize, rozhodně by to pro vás mělo znamenat to, že začnete nakupovat více. Krizové období je totiž spojeno s tím, že ceny, za které nakoupíte různé instrumenty, poměrně výrazně padají. Každá krize jednou skončí a právě na tom můžete vydělat. I zde ale platí, že byste neměli nakupovat bezhlavě – třeba akcie firem, které míří do bankrotu.

Okamžik nejvyššího zisku je těžké odhadnout

Nezvládnou to ani zkušení investoři a tak je dobré vědět, že to nezvládnete ani vy jako začátečníci. Dobré je používat logickou mysl než tušení. Počítejte s tím, že předčasným ukončením investice můžete nějaké peníze ztratit, ale na druhou stranu bude i mnoho takových, u kterých díky tomuto konkrétnímu kroku vyděláte.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: investice

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme