Reklamní pozice premium odkaz

Free fotobanka nezaručí bezproblémovost licencí

Free fotobanka nezaručí bezproblémovost licencí

Ilustrační foto

Internetové magazíny rostou jako houby po dešti. Každý si chce jejich provozem nějakou korunu přivydělat. To vše za cenu co nejmenších investic. Šetří se skoro všude a na všem. Mezi nejvíce oblíbená místa, kde provozovatelé webových stránek šetří, jsou fotografie. 

Proto čile kvetou krádeže fotografií z různých webových stránek. Pachatel si přitom myslí, že se mu nemůže nic stát. Často ani netuší, že každá fotografie má určitou finanční hodnotu a je chráněna autorským zákonem. Pokud se na krádež přijde, může to stát pachatele nemálo peněz. Přitom nemusí jít o náhodné odhalení. Existují specializované firmy, které provozují speciální software, jenž prochází internet a kontroluje fotografie s vlastní databází. Díky otmu dochází k odhalení mnoha pirátských krádeží fotek.

Ani free fotobanky nejsou vždy křišťálově čisté

Sofistikovanější provozovatelé webů fotky nekradou, ale využívají free fotobank. Tam jsou fotky k dispozici zdarma, obvykle jedinou podmínkou je uvedení autora fotek a případně nějakého odkazu. Vždy záleží na pravidlech dané fotobanky.

Jenže i zde se můžete setkat s problémem. Free fotobanky většinou za licenci poskytovaných fotek nijak neručí. Navíc nemusí mít dostatečné kontrolní mechanismy, aby odhalily pirátské fotografie. Tato kombinace pak může z právního hlediska uvést do problémů úplně stejných, jako kdyby fotku ukradl. Free fotobanky tedy můžou přinášet riziko a každý uživatel s tím musí počítat. Netvrdíme, že je tomu tak ve všech případech, ale určité procento se vyskytuje.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: právo, licence

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme