Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Daňová evidence nebo paušál 2/2

Rozhodněte se: Daňová evidence nebo paušál 2/2

Ilustrační foto

Výdajový paušál

Jedná se o postup, během kterého nás jako podnikatele nezajímají přijaté faktury. Roli hrají jenom ty vystavené. Při sestavení daňového přiznání dochází k tomu, že je z obratu odečtený paušál, který stanoví zákon. Ten se v rámci různých podnikatelských oborů pohybuje ve výši několika desítek procent. Tento paušál odečteme a máme základ daně. Konkrétněji můžeme říci, že nejnižším paušálem je 30 a nejvyšším paušálem je 60 procent, které si odečteme z našeho obratu.

Výdajový paušál a jeho výhody a nevýhody

Výdajový paušál je určitě dobrou volbou ve chvíli, kdy hledáme jednodušší evidenci našich příjmů i výdajů. Dále se může hodit hlavně tomu, kdo má téměř minimální výdaje a přesto chce platit nižší daně. Zapomínat však nesmíme ani na výhody. S paušálem totiž papírově evidujeme mnohem nižší příjmy, než reálně máme. A to může být problém při jejich dokládání. U klasické evidence si totiž můžeme dát do nákladů jenom to, co chceme. Další nevýhodou paušálu může být i to, že na ně existuje určitý strop, který je ve výši 2 000 000 korun českých. Více zkrátka odečíst nejde. I to může být pro mnoho podnikatelů komplikací.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: daně, účetnictví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme