Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: Daňová evidence nebo paušál 1/2

Rozhodněte se: Daňová evidence nebo paušál 1/2

Ilustrační foto

Daňová evidence

Tato možnost se pochopitelně hodí hlavně tomu, kdo má větší náklady. Obecně můžeme říci, že se hodí hlavně tomu, kdo má na svém zboží, ale třeba i službách nižší marži. Pro toho je daňová evidence lepší volbou. Je charakteristická tím, že zde jsou evidovány skutečné náklady. Tedy všechny, které v souvislosti s podnikatelskou aktivitou vzniknou a které v případě kontroly finanční úřad bez problémů uzná.

Daňová evidence a její výhody a nevýhody

Výhodou je rozhodně to, že je možné snížit si základ daně podle skutečně vynaložených nákladů, které jsou reálné. Může sem patřit v podstatě vše, co se podnikání týká. Výjimkou nejsou třeba ani:

  • Automobily

  • Kanceláře

  • Výpočetní technika

Nevýhodou této cesty je určitě to, že samotná daňová evidence jen o něco složitější na vedení. Je totiž třeba nejenom evidovat, ale také uchovávat všechny přijaté faktury. A to z toho důvodu, že je následně může být nutné předkládat při případné finanční kontrole. Výhodou této možnosti je určitě také to, že si lze daňový základ snížit více, než u paušálu, který je jenom pevně daný. Zároveň ale můžeme mít minimální náklady, což se hodí ve chvíli, kdy chceme mít jistotu papírově vysokého příjmu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: daně, účetnictví

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme