Reklamní pozice premium odkaz

Práce z domova nemusí být to pravé ořechové

Práce z domova nemusí být to pravé ořechové

Ilustrační foto

Také závidíte svým kolegům nebo sousedům, že pracují z domova a nejedná se o podnikatele. Takzvaný home office je totiž stále více oblíbený i u tuzemských firem. Samotní zaměstnanci práci z domova také vyžadují, ale to neznamená, že je pro ně vždy přímo stvořená. Kde může být "zakopaný pes"?

Pracovní morálka

Mnoho zaměstnanců může mít problém s tím, že nad nimi nestojí šéf a nenutí je pracovat. Práce z domova je hodně o samostatnosti a zodpovědnosti. Proto pokud jste příliš ležérní a nemáte silnou vůli, může znamenat home office velký problém.

Nedostatek kontaktu s kolegy

Týmová spolupráce je často jedním z nezbytných faktorů úspěchu společnosti. Moderní technologie, jako je Skype nebo Instant Messenger sice umožňují různé konferenční hovory ve vícero lidech, ale osobní kontakt je osobní kontakt.

Osamocení

Zejména na společensky založených lidech se může podepsat izolovanost, kterou práce doma přináší. Kdo byl doposud zvyklý se denně vídat s mnoha lidmi, ať již v zaměstnání nebo po cestě z a do práce, může splakat nad výdělkem.

Dopady na vztah

Málo se mluví i o riziku pro partnerský vztah zaměstnance, který přejde na práci z domova. To platí hlavně v případě, že je jeho partner doma. Brzy může vzniknout ponorka. Problémem může být i opak, když si protějšek myslí, že když někdo pracuje z domova, může dělat různé další domácí práce. Přece sedí celý den doma!

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: zaměstnání, práce

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.