Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání právnických osob 2/2

Základní informace o podnikání právnických osob 2/2

Ilustrační foto

Ručí do výše svého kapitálu

Nejznámější formou podnikání jako právnická osoba je společnost s ručením omezením. Ta má jednu velkou výhodu, která se týká ručení. To je realizováno jenom do výše základního kapitálu. To se hodí hlavně v případě odpovědnosti za škodu, pokud konkrétně nastane. V takovém případě není nutné ručit celým majetkem jednatelů, což je situace, která může naopak postihnout běžné fyzické osoby.

Založení může být složitější

Na rozdíl od fyzické osoby, která si jenom vyzvedne živnostenské oprávnění je založení právnické osoby poměrně komplikované. Je nutné velmi často získat nejenom živnost, ale je nutné také složit vklad, stejně jako může být nutností i to, že je třeba provést zápis do obchodního rejstříku. To vše dnes může vzít nejenom mnoho času, ale také nemalé finanční prostředky. Nehledě na administrativu kolem.

Typů právnických osob je několik

Kromě soukromoprávních korporací, které jsou nejčastějším typem právnické osoby, nezapomínejme na další možnosti. Jsou to třeba různé ústavy, jako prospěšné společnosti. Jednat se Ale může i fundace. Pod tímto pojmem si lze představit například nadaci.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.