Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání právnických osob 1/2

Základní informace o podnikání právnických osob 1/2

Ilustrační foto

Vystupuje sama za sebe

Podnikání právnických osob je unikátní hlavně v tom, že i když danou firmu může vlastnit několik různých lidí, a další v ní jsou jakkoliv jinak zapojeny, hrají zde jenom minimální roli. A to proto, že právnická osoba figuruje jako jeden celý subjekt a pokud nastane jakákoliv situace s podnikáním spojená, řeší to právě tato firma jako celek. Ta je také odpovědná k různým právním a jiným úkonům.

Existuje celá řada možností

Podívejme se na to, jak konkrétně může právnická osoba vypadat. Poměrně velkou zajímavostí je v tomto ohledu fakt, že forem a možností je hned několik. Jaké jsou ty hlavní, které dnes lidé volí nejvíce? Jedná se o tyto konkrétní:

·         Společnost s ručením omezením

·         Evropská společnost

·         Akciová společnost

Administrativa bývá složitější, než u fyzických osob

Fyzické osoby mohou vést jenom daňovou evidenci, což je možnost vést vše týkající se peněz poměrně jednoduše. Podnikání právnických osob je však spojeno s tím, že už musí vést plnohodnotné účetnictví. A to je spojeno s řadou komplikací hlavně v oblasti administrativy a také v oblasti požadovaných postupů. Stejně tak platí, že oproti fyzickým osobám platí právnické osoby o několik procent vyšší daň z příjmu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: s.r.o., podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.