Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání fyzických osob 2/2

Základní informace o podnikání fyzických osob 2/2

Ilustrační foto

Účetnictví nemusí být složití

Živnostenské oprávnění umožňuje několik cest, jak vést účetnictví. Hitem je takzvaná daňová evidence, kdy není problém vést jenom příjmy a výdaje. A ani ty nemusí být nutné, jelikož v mnoha oborech lze uplatnit zajímavé paušály. To znamená, že se jenom sečtou získané peníze, které přišly na účet, od toho se odečte procentuelní paušál a následně už dojde jenom k tomu, že se zbytek stane základem daně. A ta je u fyzických osob jenom ve výši patnácti procent.

Získání živnostenského listu je hračkou

Jde o nejjednodušší formu podnikání, což dokládá i fakt, že získání živnostenského listu není nic složitého. Lze ho získat na konkrétním úřadě, kde si o něho požádáte. Jeho cena je jenom 1 000 Kč, což je v podstatě jeden hlavní a první podnikatelský výdaj. Dále je s registrací spojena i nutnost oznámení na pojišťovně i správě sociálního zabezpečení. I toto lze však jednoduše realizovat z jednoho místa, při zakládání živnosti.

Povinnosti hlavně jednou ročně

Pokud podnikající osoba není plátcem DPH a například nemá vůz, čekají ji povinnosti jenom jednou ročně. Jsou spojeny s podáním daňového přiznání a také s podáním přehledů.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.