Reklamní pozice premium odkaz

Základní informace o podnikání fyzických osob 1/2

Základní informace o podnikání fyzických osob 1/2

Ilustrační foto

Mají na výběr několik variant

Současné fyzické osoby, které se rozhodnou vydat se do podnikatelského světa, mají na výběr hned několik variant, kterými se mohou vydat. Vybrat si mohou podle svého uvážení, ale i podle toho, co jim v souvislosti s oborem činnosti náš stát nabízí. Mezi dostupné varianty patří:

·         Živnostenské oprávnění

·         Založení právnické osoby

·         Podnikání bez ŽL – například podle autorského zákona

Ke startu stačí splnit několik základních podmínek

Pokud se podíváme na několik hlavních podmínek, které souvisejí s podnikáním fyzických osob, rozhodně potěší fakt, že šanci má dnes téměř každý. Podmínky založení firmy nebo získání živnosti nejsou nijak složité. Hlavní roli zde hraje plnoletost a dále už jenom nutnost mít čistý trestní rejstřík, což je podmínka živnostníka i jednatele. Pokud jde o specifický obor podnikání, je následně nutné doložit také svou odbornost.

Bez placení to nejde

Pokud se nejedná o studenty, nebo například důchodce, je nutné počítat s povinným placením, které se týká situace, kdy bude podnikáno ve formě soukromé osoby. Jedná se o minimální zálohy, které jsou hrazeny jak na sociální pojištění, tak na zdravotní pojištění. Toto je jedna z hlavních povinností, kterou každá podnikající fyzická osoba dnes má.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: podnikání

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.