Reklamní pozice premium odkaz

Rozhodněte se: s.r.o. nebo živnostník 1/2

Rozhodněte se: s.r.o. nebo živnostník 1/2

Ilustrační foto

s.r.o.

Jedná se o podnikatelskou činnost pod hlavičkou právnické osoby. V ní může být několik jednatelů, stejně jako společníků. Vždy však firma jako taková vystupuje jenom sama za sebe. Firma může na první pohled také působit důvěrněji, nehledě na to, že je možné ji v budoucnu například i rozšiřovat s ohledem na základní kapitál, nebo počet zapojených osob. Firmu jako takovou lze v budoucnu i bez problémů prodat, díky čemuž bude její podnikatelská aktivita nadále zachována, i když v jejím čele se budou nacházet zcela jiné osoby.

Jaké výhody a nevýhody s.r.o. má?

Hlavní výhodou je rozhodně to, že firma jako taková ručí svým majetkem jenom do výše svého základního kapitálu. Dále je výhodou s.r.o. to, že pod jedním jménem může firmu vést několik lidí. Určitě zaujme také případný jednodušší růst. Co je naopak negativem firmy, to je určitě fakt, že firma má horší možnosti vyplácení jednotlivých majitelů. Samotná právnická osoba platí daň z příjmu ve výši 19 procent. Konkrétní jednatelé mohou být zaměstnáni na pracovní smlouvu, nebo mohou být vypláceni podílem na zisku. V minulosti byla negativem i vysoká cena za založení, což už je dnes minulostí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: podnikání, s.r.o., živnost

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme