Reklamní pozice premium odkaz

Bez čeho se při obchodování se zahraničím určitě neobejdete?

Bez čeho se při obchodování se zahraničím určitě neobejdete?

Ilustrační foto

Česká republika je pro obchodníky relativně malý trh. A v případě, že chcete rozjet opravdu úspěšný a výdělečný byznys, tak je vždy lepší, když svoje zaměření rozšíříte i do zahraničí. To platí nejenom pro export, ale i import. V cizině je totiž k dispozici mnohem větší výběr výrobků, navíc díky poměrně velké konkurenci se zvyšuje šance na výhodnější nákupní ceny. Jenže nikdy byste neměli zapomenout si odpovědět na otázky, které se zahraničním obchodováním souvisí. Na některé z nich přinášíme odpovědi v našem článku.

Doprava po Evropě

Dopravit zboží po Evropě není nic složitého. V malém množství a při menších frekvencích to zvládnete sami. To platí i v případě, že budete lokálně dodávat například nové šnekové převodovky nebo jednotlivé kusy jiných výrobků a zboží. Ovšem současně je nutné si uvědomit, že z větší perspektivy se jedná spíše o nouzové řešení, které vás bude stát hodně času.

Proto je mnohem lepší využívat služeb specializovaných dopravců. Ty za vás v mnoha případech vyřeší i celní řízení, kterému se někdy nevyhnete. Po Evropě je hodně využívána kamionová doprava. Pominout nelze ani vlakovou nákladní dopravu, i když na tu je téměř vždy nutné smluvně navázat dopravu kamiónem. Je potřeba si propočítat, co vás vyjde výhodněji. Zajímavým specifikem je námořní přeprava nákladů po Evropě, která určitě také stojí za úvahu. Zejména pokud obchodujete s firmami, které leží v blízkosti velkých řek, po kterých jsou náklady přepravovány.

Doprava za oceán

Další možností je obchod mezi kontinenty. Zde si již pouze s kamionem nevystačíte, takže je potřeba počítat s dalšími druhy dopravy. Nejčastěji dochází k letecké přepravě a kontejnerové lodní dopravě. Využívat můžete všechny druhy dopravy podle vašich aktuálních potřeb. Zejména kvůli operativnosti vašich dodávek stojí za zvážení, zda pro přepravu nevyužívat služeb jedné specializované firmy. Komplexní mezinárodní doprava totiž nabízí všechny alternativy. Velkým kladem je i to, že tyto společnosti si dokážou poradit i s nadměrnými náklady, kdybyste to potřebovali.

Úplným závěrem vás chceme upozornit, že mezinárodní obchod má svoje specifika i co se týká daňové oblasti. Proto pokud jde vás byznys tímto směrem, měli byste se zamyslet nad tím, zda je vaše současná účetní dostatečně sofistikovaná, aby tyto odlišnosti zvládla.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Kreditweb.cz

Štítky: podnikání, pr

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Kreditweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Kreditweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Kreditweb.cz.

Z dalších webů vybíráme